6 ЕКОЗВИЧОК, ЯКІ ЗМІНЯТЬ ВАШЕ ЖИТТЯ

Основні принципи екологічного способу життя.

Останнім часом тема мінімалізму і екологічного способу життя стала дуже актуальною. Екологічні бренди косметики і побутової хімії, біорозкладні пакети, проекти по очищенню домівки від зайвих речей – все це стимулює змінити життя на краще. Хтось присвячує роки пізнанню екологічного способу життя, хтось вичищує квартиру за вихідні. А ще хтось досі кожного разу купує на касі супермаркету пакети і викидає батарейки в сміттєве відро. Ці шість екологічних звичок дуже легко набути і дотримуватись, а користі від них і планеті, і вам буде дуже багато.

морква

Без пакетів

Давно пройшли тяжкі 90-і, коли наш мами і бабусі вимивали і сушили дефіцитні пакети. Тепер їх дуже багато, навіть занадто. Особливо в смітниках, в парках і на узбіччях доріг. Поступово світ зрозумів, яку шкоду вони завдають, і люди почали шукати альтернативи. Замість того, щоб купувати кожного разу новий пакет для покупок, а потім викидати його, заведіть екосумку. Сумка з тканини з веселим малюнком чи цікавим записом – набагато приємніша, ніж пластиковий пакет. Зберіть свою колекцію: велику і малу,  з замком чи без, для речей і для продуктів. Старайтесь, щоб одна з них завжди була в сумочці, коли по дорозі з роботи захочете зайти до магазину. Текстильні сумки, крім свого екологічного складу, ще й довговічніші, зручніші в користуванні і красивіші.

Роздільний збір сміття

Організувати місця для окремих видів сміття на балконі, в коморі чи навіть в кухні – нескладно. Можна купити красиві однакові коробки, але не обов’язково. Вистачить навіть звичайних картонних коробок. Окремо збирайте макулатуру (газети, несекретні робочі матеріали, флаєри і реклами, паперову упаковку продуктів і косметики), скло, метал, пластик. Здавати можна в кінці місяця чи в залежності від того, коли наповниться.  На цій карті показано, куди можна здавати відходи в Києві.

екологія

Батарейки

Коробка для батарейок не займе багато місця, але допоможе зберегти планету. Наприклад, одна батарейка, викинута на звалище, забруднює важкими металами близько 20 квадратних метрів землі. Небезпечні речовини, які в ній знаходяться, потрапляють в землю і грунтові води, в овочі і фрукти, які ми їмо.  В Україні працює завод з переробки батарейок, а відпрацьовані батарейки є куди здавати: магазини мобільного зв’язку, заправки, мережа Watsons обладнані ящиками для батарейок. Подивіться по наведеній вище карті. Щоб зменшити кількість відпрацюваних батарейок, переходьте на акумулятори.

Одноразовий посуд

Одноразовий посуд на пікнік і на роботі, стаканчики для кави з собою – ми кожен день створюємо дуже багато сміття. Якщо ви полюбляєте замовляти каву з собою, купіть собі чашку для кави. Керамічна чашка закривається силіконовою кришкою. Ви можете зайти в кафешку і попросити налити вам улюблену каву у власну чашку. Менше сміття – більше атмосфери і зручності. Наливайте чай, каву чи какао і грійтеся в осінні дні.

Віддати зайве

Огляньте уважно свій дім. В ньому точно знайдуться речі, які потрапили туди випадково і якими ви не користувалися роками. Влаштуйте огляд своїх речей. Одяг в хорошому стані, який ви не носите, подарунки і косметика, які зовсім вам не підходять. Всі ці речі можуть знадобитися іншим людям, а в вашому домі тільки створюють хаос. Віддайте зайві речі тим, кому вони потрібні.

Перекривайте крани.

Через звичку проливати воду в необмежених кількостях майбутнім покоління загрожує нестача питної води. Зменшуйте напір води під час миття рук і обличчя, перекривайте кран, поки чистите зуби. Замініть крани, які протікають. З відкритого крана за хвилину може набігти відро води. Заміна ванни на душ зекономить 400 л води в тиждень. Наливайте воду в стакан для чищення зубів – зекономите 10 тисяч літрів води за рік. Вражаючі цифри.

Зовсім не складно виробити нові екологічні звички і дотримуватись їх. Ви звикнете за кілька днів, і вже не зможете викинути газету до харчових відходів і залишити відкритим кран. Завдяки нашим маленьким зусиллям якийсь шматочок Землі залишиться чистим.