“100 вертепів” у Ватикані: вперше на виставці є шопка з України

У Ватикані відкрилась міжнародна виставка “100 вертепів”. Особливим експонатом цього разу є шопка з України, представлена вперше. Відкриття експозиції відбулося на площі Святого Петра за участю посольства України при Святому престолі. Про це повідомляє UATV із посиланням на VaticanNews.

“100 вертепів” у Ватикані: вперше на виставці є шопка з України

Україну представляє твір монахині сестри Теодозії Плахотнюк, яка власноруч виготовила цей вертеп з екоматеріалів.

“100 вертепів” у Ватикані: вперше на виставці є шопка з України

“Елементи композиції, на якій можна розгледіти ліси українських Карпат і село Многопілля на Донеччині, де розташований скит, в якому авторка донедавна звершувала свій монаший подвиг, символічно відображають дух Різдва від Сходу до Заходу України”, – йдеться у повідомленні.

.Оглянути експозицію можна буде до 10 січня 2021 року. Завдяки підтримці меценатів вхід є безкоштовним.

Довідково:

«100 вертепів» у Ватикані

Починаючи від 1976 року, в Римі у різдвяний період проводиться виставка, покликана підтримати та популяризувати традицію різдвяних вертепів. Її назва вказує на історичний аспект, посилаючись на кількість експонатів, які виставлялися під час перших її випусків. Сьогодні ж відвідувачі мають змогу побачити набагато більшу кількість творів «вертепного» мистецтва в його різних стилістичних вираженнях. Ініціативу започаткувала редакція часопису «Rivista delle Nazioni», але через те, що останніми роками ставало дедалі важче зібрати необхідні ресурси, а утримувати експозицію за кошти, виручені за квитки, перестало бути можливим, виникла загроза її згортання. Свою підтримку мистецькій ініціативі вирішила надати Папська Рада сприяння новій євангелізації, взявши її під свою опіку.

Труднощі, які перед нами поставила пандемія, не спроможні завадити переживанню Різдва як хвилини радості та надії. Беручи до уваги загальні вимоги запобігання зараженням, цьогорічна виставка перемістилася на свіже повітря та оснащена під колонадою Берніні, що обіймає площу Святого Петра.

Фото роботи Теодозії Плахотнюк Радіо Свобода